Lato to szczególna pora roku, która wyczekiwana jest niemal przez wszystkich – tak najmłodszych, którzy w tym czasie cieszyć mogą się wakacjami od szkoły, jak i dorosłymi, którzy udają się na od dawna planowane urlopy. O ile okres ten sprzyja wypoczynkowi i pozwala „naładować baterię”, tak jest również szczególnym wyzwaniem dla naszego organizmu, a zwłaszcza urody. Skóra i włosy, są one narażone na działanie zmiennych temperatur, promieni słonecznych czy nadmorskiej bryzy – wszystko to sprawia, że może dojść do ich uszkodzenia lub osłabienia, co nieść będzie za sobą poważne konsekwencje. Podpowiemy więc, w jaki sposób możemy zadbać o nasze włosy letnią porą.

Co negatywnie wpływa na włosy?

Stan włosów jest niejednokrotnie odzwierciedleniem naszego zdrowia, jak i prowadzonego trybu życia – nie sposób więc nie wspomnieć o diecie, która, jeżeli jest uboga w minerały i składniki odżywcze, to negatywnie odbije się na kondycji włosów. Jednak także i czynniki zewnętrzne wpływają na włosy, szczególnie podczas okresu letniego. Mowa tu promieniowaniu UV, wysokiej temperaturze czy podawaniu włosów zmiennym działaniom temperatury.

Jak zadbać o włosy latem?

Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać, aniżeli borykać się z problemami. Czego więc unikać? Podczas wakacji, szczególnie nad morzem lub innymi zbiornikami wodnymi, nie powinniśmy związywać mokrych włosów gumką, gdyż doprowadza to do ich mechanicznego uszkodzenia. Podobnie sprawa wygląda w przypadku kąpieli w wodzie, a następnie opalanie się ze wciąż wilgotnymi włosami.