Koty to specyficzne zwierzęta. Jeśli masz je w otoczeniu to wiesz, że potrafią mieć różne charaktery. Jedne uwielbiają być głaskane i przytulane, inne trzymają się z daleka od ludzi.

Część chętnie poluje za myszkami, inne wolą wylegiwać się w różnych miejscach. Jest jednak coś co lubią wszystkie koty. Mowa o kartonach, pudłach i pudełeczkach.

Dlaczego koty wybierają kartony do zabawy?

Chyba wszyscy wiedzą, że koty uwielbiają bawić się w pudełkach i kartonach. Rozmiar czy faktura nie ma dla nich większego znaczenia. Potrafią spać w pudełku, które zapewnia im trochę przestrzeni, ale i w takich, w których ledwo się mieszczą. Można nawet powiedzieć, że takie sprawiają im największą frajdę. Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest kilka.

Przede wszystkim koty czują się bezpieczniej w małym pudle niż dużej przestrzeni domu czy mieszkania. Karton zapewnia kotu poczucie komfortu i łagodzi stres. Dodatkowo zwierzęta te uwielbiają ciepło, a spanie w pudełku zapewnia dodatkową ochronę przed chłodną podłogą czy przeciągiem. Nie można również nie wspomnieć o zabawie jaką zapewniają różnego rodzaju pudła. Koty uwielbiają wskakiwać do pudełek, obracać je, a nawet chodzić z nimi na głowie. Często można zauważyć, że koty ocierają się o swoje tekturowe zabawki czy podgryzają je. Z jednej strony przez ich zachowanie pokazuje się instynkt do polowania, gryzienia, a z drugiej ocieranie się o przedmioty to świetny sposób na oznaczanie terytorium.

Więcej o kotkach i innych zwierzętach domowych znajdziesz w portalu https://puppies.pl/.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie kotka!

Wydaje się to oczywiste, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo lepiej powtórzyć dwa razy. Na pewno każdy zdaje sobie sprawę, że pudełka mogą również być zagrożeniem dla zwierząt. Taśmy, zszywki czy inne drobne, niebezpieczne elementy mogą skutkować uduszeniem czy pokaleczenim kota. Zawsze, zanim dasz kotu pudełko do zabawy, upewnij się, że jest ono dla niego bezpieczne.