Urządzanie wnętrz to sztuka, w której warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Jednym z tych trendów, które sprawdzają się najlepiej, jest styl skandynawski. Na czym polega jego fenomen? Co sprawia, że mieszkania i domy coraz częściej wykańczane są w sposób typowy dla domów szwedzkich i norweskich?

Styl skandynawski — historia

Styl skandynawski narodził się w północnej części Europy, tam też cieszy się największą popularnością. Za jego twórcę uchodzi Carl Larsson – pochodzący ze Szwecji malarz i architekt, który na przełomie XIX i XX wieku stworzył styl cieszący się do dziś wielką popularnością – nie tylko w krajach skandynawskich. Od wielu lat po ten styl urządzania wnętrz sięgają mieszkańcy innych państw europejskich, w tym również Polacy.

Czym wyróżnia się styl skandynawski?

Styl skandynawski to styl wnętrzarski, który ma wiele zalet. Cechą, która najmocniej wyróżnia ten styl, jest minimalizm. Kto urządza mieszkanie w ten sposób, ten powinien postawić na naturalne materiały (kamień, drewno, len), jasne barwy (biel, różne odcienie szarości) oraz funkcjonalne rozwiązania. Wnętrza skandynawskie są przede wszystkim jasne i przestronne, wolne od zbędnych dekoracji i niepotrzebnych przedmiotów. Dzięki temu aranżacje skandynawskie świetnie sprawdzają się zarówno w dużych domach, jak i w mieszkaniach o bardzo ograniczonej powierzchni. Ten styl to idealna propozycja dla każdego, kto ceni sobie wygodę i praktyczne rozwiązania, a przede wszystkim chce optycznie powiększyć poszczególne pomieszczenia w swoim domu.