Nieuchronnie rozpoczął się rok szkolny. To czas regularnego, porannego wstawania, nauki i obowiązków. Jednak to też moment na integracje z rówieśnikami i wiele ekscytujących chwil. Ważne jednak, by odpowiednio przygotować młodych uczniów na ten czas. Mowa o wyprawce szkolnej. Potrzeb jest naprawdę sporo. Warto przede wszystkim poczekać na wytyczne nauczycieli, by uniknąć zakupów nietrafionych. Jest oczywiście grupa produktów, które potrzebne są zawsze na każdy rok szkolny. Nieco inne potrzeby mają maluchy z klas podstawowych, a inne nastolatkowie ze starszych klas. O czym więc nie można zapomnieć?

Artykuły osobiste:

W tej kategorii chodzi między innymi o plecak, buty po szkole, czy też strój sportowy na w-f i obuwie sportowe. Część z tych artykułów może być zdatna z poprzednich lat, zwłaszcza plecak, którego naprawdę nie ma potrzeby zmienić co roku. Ponadto warto dzieci i młodzież zaopatrzyć w bidon i lunchbox, aby zawsze mogły wygodnie zabierać posiłki.

Artykuły szkolne:

Zdecydowaną potrzebą pierwszego rzędu są zeszyty. Powinno ich być dokładnie po jednym na przedmiot, zgodnie z wytycznymi nauczycieli. Ponadto istotne są artykuły piśmiennicze. Wszystko można skompletować samodzielnie i uzupełnić tym piórnik, lub kupić go z gotowym wyposażeniem. Nieco większe potrzeby mają uczniowie młodszych klas, którzy mają więcej zajęć plastycznych i technicznych. W ich przypadku poza długopisami i ołówkami, w piórniku powinny znaleźć się: gumka do ścierania, kredki ołówkowe, temperówka, klej, czy też zestaw geometryczny z cyrklem. Szkolna wyprawka powinna też uwzględniać materiały plastyczne, zwłaszcza jeśli w danej klasie są przewidziane przedmioty typu plastyka, technika. Najczęściej wśród wymaganych artykułów znajdą się: bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, pastele, farby plakatowe i pędzelki.