Wiele osób często jednak nie zdaje sobie sprawy, że mogą zapaść w poważną chorobę depresyjną przez na przykład monotonny tryb życia, czy też robienie codziennie tej samej czynności. Bez względu na to, jak się czuje człowiek, wiele osób ma problemy z porannym wstawaniem, czy też dużo osób po prostu nie chce, wstać z łóżka może, to zacząć świadczyć o objawach depresyjnych. Zapoznaj się z całym tym wpisem, by dowiedzieć się jakie objawy występują podczas depresji.

Podstawowymi objawami depresyjnymi i ich czasem trwania zaczynamy mówić o takowej już depresji, podczas tego, gdy objawy trwają najmniej od 2 tygodni. Wśród najczęstszych objaw depresji możemy wymienić takie objawy jak:

– Objawy emocjonalne, czyli tutaj obniżony nastrój, częsty lęk smutek płacz czy też utrata radości z ów życia. Możemy też zaliczyć w tej objawie początek, który zaczyna się od utraty zainteresowań do tak naprawdę zaniedbywania potrzeb biologicznych. Osoba podczas tej objawy może wyróżniać się na tle zniecierpliwienia i drażliwości wielu czynności i słów.

– Objawy poznawcze, które bardzo często są objawom depresyjną. Tutaj możemy zanotować takie objawy jak negatywny obraz samego siebie, zniżoną samoocenę.

– objawy motywacyjne. Tutaj często zaliczamy objawy, takie jak problem z motywowaniem samego siebie do działań, czy też trudności podczas podejmowania prostych decyzji.

– Objawy somatyczne. Tutaj można dodać objawy takie jak zaburzenie rytmu całego snu czy też czuwania. Utrata apetytu, jednak może też wystąpić wzmożony apetyt, osłabiony i zmęczony organizm, utrata zainteresowania partnerką/partnerem w sytuacjach zbliżenia. W późniejszym czasie możemy odczuć różnorodne i ogromne bóle fizyczne, jak i bardzo negatywne samopoczucie fizyczne.

– Myśli i próby samobójcze. Jest to bardzo często występujący objaw przy zaawansowanej depresji.