Grę na instrumencie muzycznym możemy zacząć w każdym wieku, ale jak wszyscy wiedzą, przygodę z muzyką najlepiej zacząć od najmłodszych lat. U wielu osób to właśnie już wtedy przejawia się zainteresowanie i muzyka jest ważną częścią życia młodej osoby. Warto dodać, że niemal każde dziecko dysponuje tzw. słuchem absolutnym, co jest bardzo ważne.

Nauka gry na instrumencie muzycznym dla dzieci

Zajęcia, na które można zapisać dziecko, znajdziemy już dla dzieci w wieku przedszkolnym. Wszystkie zajęcia dla najmłodszych odbywają się poprzez zabawę, oswajanie dziecka z muzyką, dźwiękami i instrumentami. Dzięki temu ma ono dużo frajdy z nauki gry na instrumencie muzycznym.

Oczywiście na takim etapie nie można jeszcze zdefiniować na jakim instrumencie dziecko mogłoby zacząć naukę. W tym wieku dziecko nie może się jeszcze skupić na jednym instrumencie i z reguły próbuje wszystkiego po trochu, ćwicząc słuch i czucie rytmu muzyki.

Jaki instrument muzyczny wybrać?

Gdy rodzice starszego dziecka zdecydują się na zapisanie dziecka do szkoły muzycznej, to wtedy dziecko już z reguły wie na jakim instrumencie chciałoby zacząć naukę. Warto dodać, że wiele dzieci w wieku szkolnym decyduje się na grę na instrumentach perkusyjnych. Jednak czy jest to najlepszy wybór? Szczerze mówiąc to nie dają one tak szerokiej skali dźwiękowej co pianino. Dlatego tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, na jakim instrumencie najłatwiej nauczyć się grać w przypadku dziecka.

Zalety gry na instrumencie muzycznym

Z pewnością gra na instrumencie daje dużo korzyści.

-Pozwoli oderwać się od codzienności,
-Poprawia nasz nastrój,
-Zyskasz pasję,
-Rozwija pamięć werbalną,
-Rozwija skupienie,
-Łatwość przyswajania nauki,
-Buduje pewność siebie.

Grając na instrumencie muzycznym możemy liczyć na zachwyty ze strony osób trzecich. Na pewno dla osób, które lubią czuć się doceniane i być w centrum uwagi, gra na instrumencie muzycznym może być interesującym zajęciem. Kto nie lubi muzyki? Przecież nie od dziś mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje. Nikogo nie trzeba przekonywać, że lekcje gry na instrumencie mogą być nie tylko przyjemne, ale również pożyteczne . Wyżej mieniliśmy sobie wiele zalet, z których jasno wynika, że instrumenty muzyczne i muzyka pobudzają funkcjonowanie najważniejszych organów naszego ciała.