Wybierając się na takowe to wczasy do Grecji, wiele turystów ma problem z wyborem to tych miejsc, które warto zobaczyć. Nic nie jest tak dziwnego, jak to. Dlatego, że cały kraj jest bardzo piękny i posiada wiele atrakcji turystycznych i niesamowitych to zabytków, który przyciąga do siebie wiele to turystów z różnych krajów. Ciekawa lokalizacja i ciekawa architektura zadbania to dlatego, też tam właśnie jeżdżą turyści. Dziś jednak rozwiejemy Twój problem. Podamy 5 miejsc, które musisz zobaczyć w całej Grecji.

1. Ateny.

Ateny to takowa stolica całego kraju. Ateny to nie tylko jedno z tych miast, które są po prostu ładne i można tam poczuć klimat Grecki. Wiele zabytków i starożytnej architektury, tam właśnie się kryje. Obowiązkowym właśnie miejscem do zwiedzenia w Atenach jest, Akropol jest, to tak naprawdę autentyczne ruiny, które są usytuowane na wzgórzu. Jednak najpiękniejszą i najbardziej popularną budowlą jest świątynia Partenon.

2. Santorini.

Kolejnym miejscem, które musisz, zobaczyć wybierając, się do Grecji to ta wyspa Santorini. Wyspa jest wyspą wulkaniczną, która należy do takowych to archipelagu Cykladów na całym Morzu Egejskim. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak jest tam pięknie podczas zachodu słońca. Warto odwiedzić właśnie tę wyspę.

3. Rodos.

Rodos jest to wyspa należąca do takowego archipelagu Dodekanez. Jest to nazywana przez starożytnych Greków wyspą boga Heliosa. Słońce tutaj świeci, aż 300 dni w roku. Warto ją odwiedzić i przejść się po plaży z błękitnym i przejrzystym morzem.

4. Kreta.

Kreta to nie tylko słoneczna pogoda i górsko-morskie krajobrazy. Jest tam też pełno zabytków. Zabytki, które są, na ów wyspie pochodzą, z kilku epok a cala kreta to jedna z największych wysp greckich. Będą na tej wyspie warto też i zobaczyć pałac w Knossos.

Turystyka w Turcji: przewodnik po najlepszych miejscach w Turcji

5. Olimpia.

Olimpia to miasto, które jest najbardziej znanym i najsławniejszym miastem takowego to kultu Zeusa. Tu też po raz pierwszy narodziła się takowa idea sportowych igrzysk. Obecnie Olimpia jest tylko niewielką wioską, w której pobliżu znajdziemy już jeden z tych najpiękniejszych zabytków starożytnej Hellady.