Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że nasza dieta i nawyki żywieniowa mają wpływ nie tylko na figurę i wagę, lecz także na naszą cerę. Takie rzeczy, jak suchość skóry, cienie pod oczami czy nawracające wypryski mogą być spowodowane niektórymi produktami spożywczymi. Jeżeli chcemy zadbać o to, by nasza cera była gładka i pozbawiona defektów, powinniśmy przeanalizować to, co zazwyczaj jemy – czego więc w takim razie stanowczo unikać?

Natychmiastowe reakcje organizmu.

Dieta, która ma sprawić, by nasza cera była piękna, nie musi oznaczać ogromnych restrykcji i wyrzeczeń – jedyne, co musimy zrobić, to zwyczajnie obserwować to, jak na nasz organizm reaguje na poszczególne produkty spożywcze. Pojawiające się wypryski mogą być efektem spożytego uprzedniego wieczoru pikantnego dania, czy nawet słodkiej czekolady. Należy więc obserwować takie reakcje i wyciągać z nich odpowiednie wnioski – nie oznacza to jednak, że musimy natychmiast wprowadzić surowe i rygorystyczne posty, czy restrykcyjne diety. Zdecydowanie lepiej jest działać metodą małych kroczków, a dania i produkty, które nam szkodzą, powinniśmy stopniowo odstawiać i jednocześnie sprawdzać, jaka ilość nam nie szkodzi.

Czego powinniśmy unikać, jeżeli chcemy cieszyć się piękną cerą?

– Alkohol. O szkodliwych skutkach spożywania alkoholu wiemy wszyscy, o ile jednak okazjonalne wypicie kilku lampek wina czy butelek piwa nie wyrządzi większych szkód w naszym organizmie, tak może odbić się na stanie naszej cery.

-Cukier. Jeżeli jesteśmy łasuchami, których zwyczajnie ciągnie do słodkości, a jednocześnie zauważamy pogorszenie się stanu naszej skóry – możemy być niemal stuprocentowo pewni, że jedno jest zależne od drugiego.

-Nabiał. Również i nabiał nie jest najlepszy dla naszej cery, choć w tej kwestii zdania lekarzy i specjalistów są mocno podzielone. Niemniej jednak, zdarza się, że to właśnie nabiał, a więc mleko, jest głównym winowajcą trądziku.