Cukier towarzyszy nam od wieków i stanowi główny składnik uwielbianych przez nas słodyczy. Chętnie słodzimy nim różnego rodzaju napoje, czy też wykorzystujemy go podczas tworzenia smakowitych wypieków. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że cukier, oprócz tradycyjnego zastosowania, może przyjść nam z pomocą w zupełnie innych sytuacjach.

Skuteczny w walce z insektami.

Pluskwy, prusaki czy karaluchy potrafią znieść sen z powiek i w znaczącym stopniu utrudnić nam codzienne życie. Jeżeli zauważyliśmy jakiekolwiek oznaki aktywności tych insektów w naszym domu, z pomocą przychodzi nam cukier. Paradoksalnie, przyciąga on takie insekty, jeżeli jednak zmieszamy go z trutką, na przykład z sodą oczyszczoną, sprawi, że skutecznie pozbędziemy się ich z naszego domu.

Smar i farba.

Każdy, kto kiedykolwiek zmuszony był wykonywać cokolwiek przy swoim samochodzie, zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężko jest pozbyć się plam smaru z powierzchni ciała. Również i w tym przypadku przychodzi nam z pomocą cukier, który w połączeniu z mydłem sprawi, że szybko pozbędziemy się brudu z rąk. Podobnie jak ze smarem, cukier poradzi sobie tak samo dobrze w przypadku zaschniętej farby.