Tereny obecnych Stanów Zjednoczonych były miejscem rozgrywania się wielu wydarzeń. Od dotarcia Europejczyków na kontynent i umownego odkrycia Ameryki, po wojnę o niepodległość, wojnę domową czy słynnych rewolwerowców przemierzających Dziki Zachód. Nie ma się więc co dziwić, że niektóre miejsca są otwarcie uważane za nawiedzone – nie mówimy tu jednak o opuszczonych przed laty wioskami, lecz tętniącymi życiem miastami.

Nowy Orlean.

Przez wielu uważany jest za miasto, które plasuje się na samym szczycie w rankingu najbardziej nawiedzonych miast USA. Historie związane z Nowym Orleanem dotyczą przede wszystkim toczonych się na terenie USA wojen czy praktyk… voodoo.

Gettysburg.

Gettysburg był miejscem, w którym odbyła się jedna z największych bitew podczas trwającej wojny domowej. Była również jedną z najtragiczniejszych, szacuje się, że na terenie obecnego miasta życie straciło około 50 000 tysięcy żołnierzy. Wiele atrakcji w mieście skupia się właśnie na temacie rzekomych nawiedzeń, a turyści zaprowadzani są do miejsc, w których doświadczyć można zjawisk paranormalnych.

Savannah.

Te niepozorne, spokojne i sielskie miasteczko kryje w sobie wiele mrocznych tajemnic. Za sprawą badań archeologicznych odkryto, że Savannach zostało niemal w całości wybudowane na istniejących przed wiekami cmentarzach, w których spoczywają jednakowo sami Amerykanie, Indianie czy niewolnicy.