Farbowanie włosów jest wciąż jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, jakim poddają się nie tylko kobiety, ale i również mężczyźni. Bez względu na to, czy chcemy eksperymentować z nowym kolorem włosów, który bardziej podkreśliłby nasz typ urody, czy też ukryć pewne niedoskonałości, jak na przykład siwe włoski. Jeżeli dobrze zadbamy o pofarbowane włosy, ich kolor może utrzymywać się nawet miesiącami. W przeciwnym razie – nowy kolor szybko zniknie, konieczne więc będzie ponowne farbowanie włosów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych.

Po farbowaniu włosów w profesjonalnym gabinecie fryzjerskim najpewniej zostaniemy poinstruowani w kwestii prawidłowej pielęgnacji włosów i polecanych kosmetyków. Farbowanie włosów jest jednak stosunkowo proste, dlatego wiele osób podejmuje się tego samodzielnie. Farbowane włosy potrzebują przede wszystkim odżywienia, nawilżenia oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w szampon do włosów farbowanych. Równie istotne jest stosowanie odpowiedniego rodzaju maseczek na włosy, które je nawilżą i zapewnią niezbędną ochronę.

Mycie włosów farbowanych.

Z włosami farbowanymi, jak i naturalnymi – należy obchodzić się względnie delikatnie. Należy przede wszystkim pamiętać o temperaturze wody, w której chcemy umyć włosy. Woda powinna być delikatnie ciepła, a więc potocznie mówiąc – letnia. Włosy farbowane w szczególności nie lubią promieni UV generowanych przez słońce, warto więc postawić na odpowiednie kosmetyki zawierające filtry UV.