Wiosna już na dobre zawitała w naszym kraju, choć aktualnie w wielu miejscach doświadcza się opadów śniegu, to już za niedługo przywitamy wiosenne temperatury i promienie słoneczne. Jak co roku, wiele osób chciałoby uzyskać wymarzoną sylwetkę, nim nadejdzie sezon wakacyjny – a ten zbliża się wielkimi krokami!

Najważniejsza jest dieta.

Twoje marzenia o szczupłej sylwetce szybko legną w gruzach, jeżeli nie zastosujesz odpowiedniej diety. Odpowiednia dieta powinna być przede wszystkim różnorodna i zbilansowana – warto więc do swojego jadłospisu dodać warzywa oraz owoce. Unikajmy tłustych, mięsnych potraw i przekąsek w postaci słodyczy. Jeżeli chcemy szybko zauważyć efekty naszej diety – kategorycznie wyrzeknijmy się alkoholu i słodyczy. Warto także pamiętać, że nie tylko dieta jest istotna, lecz także dzienne zapotrzebowanie kategoryczne. W internecie znajdziesz wiele kalkulatorów, które pozwolą Ci wyliczyć Twoje dzienne zapotrzebowanie kategoryczne po uwzględnieniu takich danych, jak wzrost, waga, wiek czy aktywność fizyczna.

Jeden batonik nie przekreśli Twojego trudu.

Będąc na diecie, trudno jest nie ulec licznym pokusom, takim jak sięgnięcie po pudełko z lodami, czipsami czy batonika. Nie musimy automatycznie wyrzekać się wszystkich przyjemności – warto co jakiś czas zrobić sobie tak zwany cheat day. A więc dzień, w którym możemy jeść swoje ulubione przekąski. Nie wpłynie to w znaczącym stopniu na postęp Twojej diety, a z całą pewnością doda Ci więcej zapału i chęci do jej kontynuowania. Każde potknięcie należy traktować jako motywację do osiągnięcia swojego celu.