Nie jest zaskoczeniem, że wiele osób żyje w ciągłym stresie i biegu – na wiele czynności zwyczajnie brakuje nam czasu, a poszczególnych obowiązków nie jesteśmy w stanie odłożyć na później. Nadmiar stresu może nieść za sobą poważne i niebezpieczne konsekwencje. Dobrze jest odnaleźć coś, co pozwoli się nam zrelaksować i rozładować wewnętrzne napięcie – wiele osób skłania się ku siłowni, pasjom czy hobby. Innym sposobem umożliwiającym zrelaksowanie się, są… gry na smartfona!

Strata czasu czy przyjemność?

Większość osób podchodząc do tematu gier, uważa je całkowitą stratę czasu, co jest w gruncie rzeczy błędnym stwierdzeniem. Przyznajmy otwarcie, że czasami potrzebujemy swoistego odmóżdżenia i odcięcia się od otaczającego świata. Relaksujące gry na telefon to doskonały sposób, by zrzucić z siebie napięcie podczas przerwy w pracy czy w trakcie dojazdu do niej komunikacją miejską. Badania przeprowadzone przez ekspertów z Uniwersytetu Oksfordzkiego udowodniły, że gry wideo potrafią w znaczącym stopniu przyczynić się do poprawy naszego samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Jaką grę wybrać, by się zrelaksować?

Rynek gier wideo na smartfony jest na tyle obszerny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Twórcy udostępniają gry stricte relaksujące, więc i takie możemy odnaleźć. Chcąc jednak znaleźć grę, która pozwoli nam się zrelaksować, wybierzmy taką, która nie będzie wymagać z naszej strony nazbyt dużego zaangażowania. Postawmy na prostą fabułę i mechanizmy – wymagające gry, zamiast zrelaksować, wywołają tylko i wyłącznie frustrację spowodowaną na przykład przegraną w niej.