Zdarza się, że zakupione w sieci obuwie okazuje się być zwyczajnie za duże – jednak ich promocyjna cena była na tyle promocyjna, że ich odesłanie spędza nam sen z powiek. Może być także tak, że dane buty otrzymaliśmy w prezencie – a jak wiemy, prezentów raczej się nie zwraca. Podpowiemy, co możemy w takiej sytuacji zrobić.

Wkładki.

Jeżeli obuwie jest jedynie delikatnie za duże, dobrym pomysłem będzie wykorzystanie dodatkowej wkładki – może być ona wyjęta z innej pary butów, jak i kupiona specjalnie na tę okazję. W sieci znaleźć możemy ogromną ofertę wkładek do za dużych butów, dlatego bez większego problemu znajdziemy tą, która sprosta naszym potrzebom.

Zmniejszanie.

Alternatywą dla wkładek będzie próba zmniejszenia obuwia. Na samym jednak początku warto podkreślić, że opisywane metody nie sprawdzą się w przypadku wszystkich butów, ponieważ jest to zależne od materiałów, z jakich zostały wykonane. Jak więc zmniejszyć buty? Najprostszą metodą będzie wykorzystanie wody – wystarczy zmoczyć powierzchnię buta, a następnie wysuszyć całość za pomocą tradycyjnej suszarki do włosów. Cały proces można powtarzać aż do skutku – trzeba jednak mieć na uwadze to, by za pomocą strumienia gorącego powietrza nie zniszczyć obuwia.

Buty na specjalną okazję, które musisz założyć natychmiast.

Może się zdarzyć, że nowo zakupione obuwie musimy założyć niemal natychmiast – być może czeka nas specjalna okazja, więc ich zwrot zwyczajnie nie wchodzi w grę. Nie mamy także czasu na wypróbowanie metody z suszarką – jak więc sobie poradzić w takiej sytuacji? Dobrym rozwiązaniem będzie wypełnić przednią część buta miękkim materiałem, najlepiej watą – pamiętajmy jednak o tym, że jest to rozwiązanie chwilowe.