Ogromne wyrzeczenia, rygorystyczna dieta – a efektów, pomimo starań, zwyczajnie brak. Taka sytuacja doprowadza do oczywistej frustracji, jak i nawet zwątpienia w celowość dalszego trwania w swoim postanowieniu i staraniach. Tymczasem – powody, przez które nie możesz schudnąć, mogą być bardziej prozaiczne i na pierwszy rzut oka – zwyczajnie niewidoczne. Przedstawimy więc najczęstsze błędy, przez które nie możesz schudnąć.

Brak odpowiedniej ilości ruchu.

Dieta to nie wszystko, jeżeli nie zapewniasz sobie odpowiedniej dawki regularnego ruchu. Siedzący tryb życia – nawet przy najbardziej rygorystycznej diecie – doprowadza do tego, że nasz organizm, zamiast pozbywać się energii, magazynuje ją. Regularny ruch pozwala nie tylko spalić kalorie, lecz także przyśpieszyć nasz metabolizm. Jeżeli do tej pory aktywność fizyczna była dla Ciebie zwyczajnie obca – zacznij metodą małych kroczków. Na samym początku świetnie sprawdzą się zwykłe spacery.

Nie nawadniasz swojego organizmu.

Odpowiednie nawodnienie jest ważne nie tylko z tego względu, by cieszyć się dobrym zdrowiem, lecz także pozwala zachować pracę naszego metabolizmu na odpowiednim poziomie. Co więcej – dostarczanie naszemu organizmowi odpowiedniej ilości wody sprawia, że zmniejsza się także nasz apetyt.

Stres.

Niestety, jeżeli na co dzień narażony jesteś na stresowe sytuacje, cierpieć na tym może nie tylko Twoja psychika, lecz także zdrowie fizyczne. Nadmiaru stresu nie sprzyja odchudzaniu, a wiele osób – zwyczajnie ma tendencję do zajadania złych emocji.